Tasavvuf ekibi ile hayatınıza dair önem arz eden organizasyonlarda, alanında eğitimli ve tecrübeli tasavvuf müziği kadromuzla gönülden esintiler sunuyoruz.. Davetlilerinizin hoşça vakitler geçirmesi için ruhu dinlendiren tasavvuf müziği eserleri ve ilahilerle sizlere en güzel organizasyonları yaşatıyoruz. Organizasyon hizmeti alanında eğitimli ve uzman kadromuzla muhteşem tasavvuf ekibi programları sunuyoruz. Sizlerde sevdiğiniz eserleri seçerek tasavvuf müziği keyfini bizimle yaşayın. Tasavvuf musiki ekibi ile en mutlu en özel anlarınızı riske atmadan profesyonel programlar sunarak sizlere çözüm ortağınız olalım.

Tasavvuf Grubu İçin Kullandığımız Bazı Enstrümanlar

Tercih edilen enstrümanlar genelde bendir,ney,kanun,ud,yaylı tambur,keman,klasik kemençe,klavye ve benzeri ensrümanlardır.

      

Tasavvuf Ekibi Fiyatları

Organizasyonlarda genel olarak tasavvuf ekibi ücretleri gelecek ekibin kalitesine göre, kişi sayısına ve solistin tanınmışlığına veya gidilecek şehrin uzaklığına göre farklılık arzetmektedir. İnsanlar tasavvuf ekibi fiyatları konusunda neden sayfamızda yer almadığını düşünebilirler. Bunun sebebi her arayan müşteri farklı bir taleple yaklaştığı için ve farklı seçimler yaptığı içindir. Talepler tarafımızdan dinlendikten sonra herkesin arzusuna göre paketler oluşturmaktayız Çünkü bütün türkiye ve ilçeleri ve yurt dışı aramalarını hesapladığınız zaman büyük bir karışıklığa ve insanların bu durumları yanlış anlamasına neden olur.

Tasavvuf ekibi kaç kişi olmalıdır?

Tasavvuf musiki ekibi en az üç kişiden oluşması gerekmektedirki buda en alt seviyedir.Ama genelde ortalama beş kişiden düşürmemek daha iyidir.Çünkü enstrüman ne kadar çok olursa müzik zenginliği o kadar artar ve kaliteye ulaşır. Enstrüman sayısını şöyle ele alabiliriz.Her bir müzik aletinin kendine ait bir sesi ve tınısı vardır.Hepsi farklı ses oluşturur.Sadece bir enstrüman dinlediğiniz zaman çıplak yavan bir ses alırsınız.Bu ikiye çıktığı zaman bir nebze karışık bir müzik sesi alınır.Buna bir alet daha eklediğiniz zaman müziğin biraz daha zenginleştiğini görürsünüz.Ne kadar eklenirse o kadar zengin müzik sesini işitirsiniz.Bunun sayısını istediğiniz kadar artırabilirsiniz.

  

Tasavvuf Ekibi Örnekleri

  • Kanun, ney, bendir(def) bendir vuran kişi aynı zamanda solistlik yapmaktadır.Oturmalı gruptur.
  • Kanun, ney, bendir, ud – bendir vuran kişi aynı zamanda solistlik yapmaktadır. Oturmalı gruptur.
  • Kanun, ney, bendir, ud , solist- ayakta tasavvuf sanatçısı vardır.4 kişilik orkestra ve solist toplam 5 kişidir.
  • Kanun, ney, bendir ve perküsyon aletleri, ud, keman, ayakta solist- Toplam 7 kişilik bir ekiptir.
  • Kanun, ney, bendir ve perküsyon aletleri ud, keman, tambur, çello, 2 kişilik ayakta tasavvuf sanatçısı-toplam 10 kişilik bir ekiptir.İkinci solistin konulması organizasyon boyunca hep aynı kişiyi dinlemekten sıkılmama açısından programın diğer yarısını da ikinci soliste bırakıyoruz.Farklı şekildede görev alabilmektedir.Örneğin birincisi tasavvuf eserleri ve ilahiler seslendiriyorsa ikinci solist ezgiler söyleyebiliyor.Toplum tarafından daha etkili kabul edilmektedir.

Tasavvuf Musiki Ekibi Kiralama ile ilgili deyimler

Son zamanlarda özellikle 2000 li yıllardan sonra insanlar tasavvuf müziğine bir hayli yönelmiş durumdadır. Çünkü o gürültülü ve kafa patlatan alaturka programlardan bunalmış ve tiksinmiş durumdadırlar. Herkes huzur veren ve kafa dinlendiren programları tercih etmektedir. Tasavvuf musiki ekibi ve semazen gösterisi eşliğinde kafa patlatmadan ruhu dinlendiren bir düğün yapmayı artık herkes hedeflemekte ve yapmaktadır.Alışıla gelmiş ve artık terkedilmeye yüz tutmuş programlardan kurtulup davetlilerinize mükemmel bir organizasyon yaşatmak için bizimle iletişime geçin.

 

6 Yorum “Tasavvuf Ekibi”

 1. Aydın Sultan Hisarda Tasavvuf musiki ekibi ile ve semazen ekibi ile düğün yapmak istiyoruz. 4 Kişilik tasavvuf grubu ve ferhat oğuz sanatçı olarak seçersek bunun yanısıra 4 kişil bir semazen ekibi ile bir düğün organizasyonu fiyatı bize ne kadara çıkar cevap bekliyorz

  1. Ahmet bey iyi günler: Aydın sultan hisar için organizasyon hizmetimiz mevcuttur. Tasavvuf ekibi ve semazen ekibi fiyatlarını, ferhat oğuz ve dini düğün için gerekli bilgileri e-posta adresinize gönderiyoruz. Detaylı bilgi almak için iletişim bölümünden telefon numaralarından bizi arayarak geniş bilgi alabilirsininiz

 2. Düğünümüz için 4 kişilik tasavvuf musikisi ekibi ve sanatçı olarak Rıfat Çalışkan için fiyat teklifi alabilir miyim

 3. Tasavvuf müziği Grubu ile tasavvuf düğünü yapmak istiyorum. Istanbul avcılar da tasavvuf grubunuz varmı acaba, semazen grubu kiralama içinde yardımcı olumusunuz siz?

  1. tasavvuf grubu için avcılarda ekibimiz var.semazen grubu kiralama için gerekli bilgileri size gönderiyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir